Teraflu Forte от ГлаксоСмитКлайн е предназначен за облекчаване на простуда и кашлица. Комбинацията от парацетамол, фенилефринов хидрохлорид и гвайфенезин успокоява симптомите на грип, втрисане, температура, запушен нос и продуктивна кашлица. Парацетамолът оказва влияние върху болката и треската, като понижава температурата. Фенилефриновият хидрохлорид спомага за отпушването на носа и намалява подуването на носната лигавица. Гвайфенезинът разгражда секрета и помага за отхрачването. Teraflu Forte от GlaxoSmithKline се предлага в опаковка от 16 капсули.
Препоръчителната доза за юноши на и над 16 години и възрастни с тегло над 50 kg е 2 капсули. Приема се с вода на всеки 4 до 6 часа, при необходимост.
Противопоказание: Не използвайте за период по-дълъг от 3 дни. Информирайте Вашия лекар или фармацевт, ако симптомите продължат или се влошат след третия ден или ако кашлицата е придружена от висока температура, кожен обрив или постоянно главоболие.
Активно вещество: Парацетамол, фенилефринов хидрохлорид, гвайфенезин. Всяка капсула съдържа парацетамол 500 mg, фенилефринов хидрохлорид 6,1 mg (отговарящ на 5 mg фенилефринова база), гвайфенезин 100 mg.